Mantık Evliliği Nedir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Eski zaman bayanlar aşk evliliği uygulamak isterlerdi ancak bugünümüzde aşk evliliği yerine mantık evliliği uygulamak isteyen
bayanların sayıları bi hayli çokdır. Mantık evlilikleri genelde uzun yaşamlı oldukları amacıyla bayanlar yönünden en çok seçim edilen şeydir.

Peki Mantık Evliliği Nedir?

Birçoğumuzun mantık evliliği denilince aklına kendisinden yaşça büyük erkeklerle sırf paraları amacıyla evlenmek gelebilir.
Malesef bugünümüzdeki toplulukta olaya o açıdan bakan çoğu zihniyetli şahıslar var ancak aslında mantık evliliği o manaya gelmez
O yalnızca Menfaat evliliği olur. Mantık evliliği bir şahsa deli gibi aşık olmadan ziyade düşünceleri, hoşlandıkları yani bir çok
açıdan uyumlu bulunan insanların kurdukları evliliklerdir. Bu evlilikte sevgi , aşk bulunmaktadır ancak çiftler sevgileri kadar baş denkleri olmalarına ilgi ederler. Bu evliliklerde çoklıkla birbirlerinin düşüncelerine saygı duyma ön plana konulduğu amacıyla çiftler uyumlu bir hayat yaşarlar.

İnsanların birbirlerine uyguladıkları sevgi , aşk , kıskançlık gibi manevi işkencelerin olmadığı bir evliliktir ve iki doğrultuda mutlu olurlar.
kadın ve erkeğin sahip bulunduğu haklar aynıdır bu yüzden uygar bir biçimde aklındakileri paylaşıp, kendi düşüncelerini savunabildiği
amacıyla evliliklerinde problemler çokda çok büyümez.

Mantık evlilikleri bayanlar amacıyla oldukça avantajlıdır. Bu tür evliliklerde taraflar birbirlerine en başta evlilikten beklediklerini açıkça ifade ettikleri amacıyla sonradan rastgele bir kısıtlama getirilmesi söz hususu değildir. Evlilik hayatlarında bayanlarda erkekler kadar söz sahibidir ve bu sayede çiftler bütün sorumluluğu birlikte taşırlar. Evlilik hayat boyu devam etmesi amacıyla kurulan ortak bir hayattır. İşin duydugal yani ve mantık yanı oranları birbirlerine eştir.

Mantık evliliği bayanlar kadar erkeklerinde yararınadır zira erkekler mantık evliliği yaptıklarında karşısındaki ona
isteklerini dolaylı açıdan izah eden biri yerine, düşüncelerini ve isteklerini açıkça dile getiren kuvvetli bir bayan bulunmaktadır.
Bu yalnızca çiftler birbirlerini yormadan ve zorlamadan uzun yaşamlı bit evlilik yaşamış olurlar.