Balkan Turu Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Balkan ülkeleri, tarihi ve kültürel yapıları ile öne çıkmaktadır. Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan gibi Balkan ülkeleri, günümüzde de farklı kültürlere ait özellikleri bir arada bulundurmaktadır.

Balkan turu yapmak isteyenler, sahip oldukları süre doğrultusunda planlama yaparak, etkili bir gezi gerçekleştirebilir. Süre planlamasının detaylı bir şekilde yapılmaması, turun verimsiz geçmesine yol açabilir. Bu açıdan, Balkan gezisi için tur satın almak etkili bir yöntemdir. Tur şirketleri tarafından yapılan planlamalar ile Balkan turları daha nitelikli hale gelebildiği gibi, daha ekonomik fiyatlara mal olmaktadır.

Balkan Turları Vizesiz

Balkan turları vizesiz olarak Saraybosna, Ürgüp, Belgrad, Ohrid, Karadağ, Kosova gibi destinasyonlarda yapılabilmektedir. Balkan haritası düşünüldüğünde, Balkan çevresini kapsayan turlara katılmak mümkün olduğu gibi, yalnızca merkez şehirleri baz alan turlara da katılmak mümkündür. Balkan turları ile Balkan ülkelerini gezebilmek için 4-5 günlük ya da bir haftalık turlar yeterli olmaktadır. Bununla birlikte iki hafta boyunca süren turlar da sıklıkla tercih edilmektedir.

Balkan Turları Fırsatları

Balkan turları fırsat ve kampanya dönemlerinde çok daha ekonomik fiyatlar ile alınabilmektedir. Özellikle bahar ve yaz dönemleri dışında, Balkan turları fiyatları oldukça düşmektedir. Kış aylarında Balkan turları ekonomik fiyatlar ile yapılabildiği gibi, erken rezervasyon gibi fırsatlar ile de düşük bütçeler harcayarak geziler gerçekleştirilebilmektedir.

Balkan turları için en sık tercih edilen seyahat yöntemi havayollarıdır. Ancak uzun süreli turlarda, kara yolları da tercih edilebilmektedir. Kara yolları ile yapılan Balkan turları sayısı çok fazla olmadığı gibi, bu turlar en az 15 gün sürmektedir. Hava yolları ile yapılan turlar ile ise genellikle Saraybosna’ya uçuş gerçekleştirilmekte ve diğer Balkan ülkeleri otobüs ile gezilmektedir.

İŞİNİZE YARAYACAK BENZER MAKALELER