Özel Tasarım Koltuk Takımı Modelleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Koltuk takımı ve oturma grupları, salon dekorasyonu içerisinde odak noktası yaratan, en önemli ve etkili mobilyalardır. Oturma odası içerisinde sıra dışı ve ikonik bir koltuk takımı kullanarak, büyüleyici ve eşsiz bir salona sahip olabilirsiniz. Bu yazıda, her biri sanat eseri niteliğindeki özel tasarım koltuk takımı modelleri ve ilginç koltuk tasarımlarını paylaştık.

Günümüzde insanlar, her yerde aynı tip koltuk takımı modelleri görmekten sıkıldıklarını fark etmeye başladı ve alternatif arayışlar içerisine girdi. Diğer taraftan internet ve sosyal medya sayesinde, el yapımı ve özel tasarım koltuk modelleri çok daha kolay ulaşılabilir hale geldi. Böylece fabrikasyon üretim kanepe ve koltuk takımı modelleri arasından seçim yapma zorunluluğu ortadan kalkmış oldu. Yani artık evimize birebir uyan ve zevkimizi yansıtan özel tasarım koltuk takımı modelleri yaptırmak çok kolay!

Siz de mobilyacılarda gördüğünüz hepsi birbirine benzeyen sıradan kanepe ve koltuk modellerinden sıkıldınız mı? Eviniz için özel tasarım koltuk takımı modelleri mi arıyorsunuz? İşte, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak ve sizlere ilham verecek koltuk modelleri ve özel tasarım koltuk takımları:

1. Lawless Sofa, Evan Fay

Milano’daki tasarım fuarı için yapılan bu koltukların tasarımında insan vücudunun davranışından yola çıkılarak ergonomik formlar oluşturulmuştur. Tasarım ve zanaatin birleşmesiyle ortaya çıkan bu heykelsi koltuklar, çelik çubuklardan ve döşemeli minder şeritlerden yapılmıştır. Karmaşık bir düğümü andıran bu ilginç koltuğun tasarımında düzensizlikten ilham alınmıştır. Şerit süngerlerin çelik iskelet içerisinden spontane bir şekilde geçirilmesiyle kaotik bir estetik elde edilmiştir.

Ev Mobilya Dekorasyon Modelleri 2021 Trendleri

2. Cloverleaf Sofa, Verpan

Adından da anlaşılacağı gibi bu koltuklar birer yonca yaprağını andırmaktadır. %100 geri dönüştürülebilir polietilen malzemeden üretilen koltuk, lego parçaları gibi birleşip ayrılabilmektedir. İç ve dış mekan kullanımına uygun olarak tasarlanan bu modüler koltuklar, farklı döşeme ve renk seçeneklerine sahiptir. Bu şahane koltukların nasıl üretildiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.