Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Salonun belki de en kullanışlı parçası olan orta sehpa, aynı zamanda odanın karakterini yansıtan önemli elemanlardan biridir. Orta sehpanı kolayca salonunun en gözde parçalarından biri haline getirebilirsin.

Küçük dokunuşlarla salonunu yepyeni bir yer haline getirecek orta sehpa dekorasyon önerilerimize göz atmaya ne dersin?

Çiçekleri Kullan

Şık, orta boy bir vazoya aldığın renkli veya yeşil bitkini yerleştir. Sürekli sulamak ve canlı tutmak konusunda şüphelerin varsa sahte bir bitki de iş görecektir. Bu ufak dokunuşla çiçekler hem odaya renk katacak, hem de doğal ve şık bir görüntü elde etmeni sağlayacak. Üstelik bazı çiçekler güzel kokularıyla salonuna bahar havası getirebilirler.

Dekoratif Kitaplar Ekle

Orta sehpanı dekore etmek için dekoratif kitaplardan da faydalanabilirsin. Özellikle mumlar ve biblolar gibi küçük objelere yükseklik vermek için kullanışlı olabilecek kitapları gözüne güzel gelecek şekilde sehpana dizmekle başlayabilirsin. Seçtiğin kitap zevklerine ve ilgi alanlarına dair ipuçları vererek, salonuna senden bir parça katacaktır. Böylece senden bahseden bir salona da sahip olmuş olacaksın.

Renkli ve Kokulu Mumlarla Odayı Hareketlendir

Mumlar bir odayı farklı iki havaya sokabilir: sıcak ve konforlu ya da zarif ve şık. Hangisini istediğine karar ver, ve uygun mumları seçmeye başla. Kokulu mumlar tercih edersen salonunu dilediğin kokuyla doldurarak bir taşla iki kuş vurabilirsin. İstediğin koku ve görsele sahip mumu bulamıyorsan, kendin yapman da her zaman bir seçenek.

Objelerle Karşıtlık Yarat

Yuvarlak bir orta sehpayı köşeli geometrik objeler kullanarak, ya da klasik görünümlü sehpayı modern objeler kullanarak dekore edebilirsin. Yarattığın kontrast göz alıcı olacaktır.

Vazo Yerine Farklı Objeler Kullan

Çiçeklerini vazo yerine şık bulduğun surahi gibi herhangi bir objeye yerleştirmeyi deneyebilirsin. Böylece daha orijinal ve modern bir görüntü yakalaman mümkün olacak. Vazoların aksine, şık, ve seni yansıtan yaratıcı bir fikrin modası asla geçmeyecektir.