Mahlepli Poğaça Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mahlepli poğaça hem kokusu hem de lezzeti ile hem içinizi ısıtacak hem de evinizde fazla vakit kaybetmeden hızlıca hazırlayabileceğiniz karışımlar ile rahatlıkla hazırlanabilecek ürünlerdendir. Mahlep hamur işlerine gevreklik kazandırdığı gibi hoş bir koku da sağlamaktadır ve özellikle de kandil simidi veya tuzlu kurabiyelerin olmazsa olmazı olarak görülmektedir. İşte tüm bu sevdiğiniz lezzetleri bir araya toparlayarak muhteşem bir poğaça tarifini sizler için hazırladık. İçeriğinde oldukça besleyici ve sağlıklı ürünlerin olduğu karışım ile sizlere hızlı bir şekilde hem misafirleriniz, hem çocuklarınız, hem de kendiniz için pratik tarifler oluşturabilme fırsatı tanımaktadır. Peki, mahlepli poğaça nasıl yapılır? ve en hızlı şekliyle bu ürünü nasıl hazırlayabilirim diyorsanız yapmanız gereken gerekli olan malzemeleri hazırlamak ve en lezzetli malzemeler ile bu poğaçayı oluşturmaktır.

Mahlepli Poğaça Tarifi – Yapılışı

Kolay ve pratik bir poğaça için öncelikle su ve sütü karıştırarak bir kapta güzelce pişirin. Sütü maya ile eritin ve bir kapta bekletin. Sırasıyla tüm malzemeleri tek tek ilave edin. Güzelce yoğurun ve unun kıvamını kulak memesi kıvamına gelene kadar ayarlayın. Poğaçaları hazırlamak için hamurdan avuç içi büyüklüğün koparın. Yuvarlayın ve poğaça görüntüsü verin. 180-190 derecede 20 dakika pişirin.Pişirmeden önce yapmanız gereken, öncelikle içerisine peynir, patates karabiber, kırmızı biber koyabilirsiniz. Dilerseniz birkaçını dilerseniz hepsini iç olarak kullanabilirsiniz. Yani peynir ve kırmızı biberde olabilir. Patates peynir karışıkta olabilir. Bunu kendi zevkinize ve damak lezzetinize göre ayarlayın. İç malzemelerini yerleştirirken, dilerseniz ortasını ayırabilir, dilersneizde batırarak içeriye iterek ve fırına koyduğunuz iç malzemesi üstte kalacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Mahlepli kurabiyeler de olduğu gibi poğaçalarda da püf noktalarının neler olduğuna dikkat etmek gerekir. Sizlere poğaça karışımı için hazır ürün sağlayan ve katkısız ürünlerin satışını yapan www.makarnalutfen.com adresi üzerinden ürün siparişi verebilir katkısız içerikli bu ürün en hızlı bir şekilde sahip olarak kısa sürede kendi poğaçanızı hızlıca kendiniz hazırlayabilirsiniz. Fırından çıkardığınız da pastaneden almış gibi sıcacık ve mis gibi kokusuyla evinizi saracaktır. Bu ürün ile çocuklarınız ve kendiniz için muhteşem çay saatleri oluşturabilirsiniz. Üstelik ürün siparişini verirken ödeyecek olduğunuz ücret evde kendi malzemeleriniz ile hazırlayacağınız ücretten çok daha iyi ve ideal olacaktır. Sizde mahlepli poğaça yapabilmek için saatlerce uğraşmak yerine https://www.makarnalutfen.com/Mahlepli-Maydanozlu-Pogaca-Karisimi-Katkisiz,PR-439.html adresine girerek mahlepli maydanozlu poğaça karışımı siparişinizi vererek pratik şekilde mahlepli poğaçalarınızı pratik şekilde yapabilirsiniz.