Ev Mobilya Modelleri 2022 Trendleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Mobilyaların ev dekorasyonu içerisindeki rolünün büyüklüğü hepimizin malumu. Doğru mobilya modelleri seçerek evinizin dekorasyonunu büyük ölçüde tamamlamakla kalmaz dekorasyon tarzını da belirlemiş olursunuz. Trendler her ne olursa olsun, mobilya seçimi yaparken en önemli şey kişisel zevkinize hitap etmesi ve sizi iyi hissettirmesidir.

Tasarımın tüm dalları gibi mobilya tasarım trendleri de sürekli değişip yenilenmektedir. İster evinizi sıfırdan dekore ediyor olun isterseniz salon içerisinde birkaç mobilya değişikliği yapacak olun, 2021 mobilya tasarım trendlerinden ilham alarak yüzlerce mobilya modeli arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

Ev mobilya dekorasyon modelleri 2022 trendleri arasından öne çıkan başlıklar kısaca şöyle: Eğrisel formlu koltuk takımları, özel tasarım mobilyalar, metal detaylar, doğal malzemeler, el yapımı aksesuarlar, rengarenk ve iddialı mobilya tasarımları… Yaratıcılığın maksimuma ulaştığı doğaya duyarlı tasarımlar ile karakterli ve güçlü mobilya modelleri ön plana çıkacak. İşte, mimarlar, tasarımcılar ve mobilya firmaları tarafından öngörülen ev mobilya dekorasyon modelleri 2021 trendleri:

2021 Mobilya Modelleri

Eğrisel Formlar

2021’de köşeli mobilyaların modası artık geçiyor. Koltuk takımları ve diğer salon mobilyaları, modern keskin hatların yerini eğrisel formlara bırakıyor. Bu değişim bizi 60’lı ve 70’li yıllara kadar götürecek. Özellikle, yumuşak hatlara sahip kavisli kanepe ve oturma grupları ön plana çıkacak. Bu sene mekanlara zarif ve romantik bir hava hakim oluyor.

Özel Tasarım ve El Yapımı Mobilyalar

El işçiliğinin değeri nihayet bilinecek! Zanaatkarların neslinin giderek tükendiği son zamanlarda insanlar artık tek tip mobilyalardan sıkıldıklarını fark etmeye başladı. Ve alternatif arayışlar içerisine girdi. İnternet ve sosyal medya sayesinde, el yapımı ve özel tasarım eşyalara çok daha kolay ulaşabilir olduk. Böylece fabrikasyon ürünlerin standartlarına sıkışıp kalmaktan da kurtulmuş olduk. Artık evimize ve zevkimize en uygun tasarımları kolayca yaptırabiliyoruz. Buna istinaden Son zamanlarda pek çok yeni butik mobilya şirketi ortaya çıktı. Sonuç olarak, insanlar bu sene eşsiz ve özel mobilya tasarımları talep edecekler.

Antika ve Geleneksel Eşyalar

Tasarımda her geçen yıl geçmişe karşı ilgi daha da artıyor. Dekorasyonda eklektik eğilimin artacağı bu sene geleneksel ve modern parçalar bir arada kullanılacak. Bu da evlerinize istediğiniz kişisel dokunuşları yapabilirsiniz anlamına geliyor. Artık bunun tarzı buna uymaz diye sevdiğiniz eşyalardan fedakarlık yapmanız gerekmeyecek. Yani abartmadığınız sürece eski ve yeniyi bir arada kullanabilirsiniz.

Aslında bu durum, çevreye ve tüketime yönelik değişen tutumlarla da alakalı. Gerek estetik açıdan gerekse manevi açıdan olsun, bu sene evinizde eski ve geleneksel eşyalara daha çok yer vermeye çalışın.