Yangın Merdiveni Fiyatları

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Can kayıplarının önlenmesi için binalarda yangın merdiveni bulunması oldukça önemli ve hayatidir.

Yangın kazalarında binanın tahliyesi için ve can kayıplarının önlenmesi için yangın merdiveni imalatı oldukça önemlidir. Yangın merdiveni fiyatları ise yapılacak olan yangın merdivenin tipine ve binanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Yangın Merdiveni Tipleri ve Fiyatları

Binalara yapılacak olan yangın merdivenleri, binanın özelliklerine ve kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Binanın yaşı, binanın yüksekliği, binanın yapısı, binada yaşayan kişi sayısı ve binanın kullanım amacı gibi birçok faktör imalatı yapılacak olan yangın merdiveni tiplerini belirlemektedir. Yangın merdiveni tipleri; Z tipi yangın merdiveni, dairesel yangın merdivenleri ve makaralı yangın merdivenleri olmak üzere değişiklik göstermektedir. Buna göre yangın merdiveni fiyatları konusunda da değişiklik gösterir. Örneğin dairesel yangın merdiveni imalat aşamasında bir malzemeden birden fazla basamak çıkması açısından oldukça ekonomik ve kullanışlıdır. Bu yüzden fiyat konusunda da diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Z tipi yangın merdiveni ise insan topluluğunun yoğun olduğu mekanlar için uygun bir merdiven tipidir.

Okullar, hastaneler ve ya alışveriş merkezi gibi insan trafiğinin yoğun olduğu mekanların binaları için Z tipi oldukça uygundur. Ayrıca Z tipi yangın merdivenin kullanım açısından kolay ve rahat olduğu için sıkça tercih edilen bir yangın merdiveni tipidir. Bir diğer yangın merdiveni makaralı yangın merdiveni ise yer tasarrufu sağlaması açısından tercih edilmektedir. Makaralı yangın merdiveni fiyatları imalat aşamasına göre belirlenmektedir. Yangın kazaları sırasında binanın kısa zamanda tehlikesiz bir şekilde tahliye edilmesi için yangın merdivenleri oldukça önemli olmasından dolayı firmamızın da imalatlarını yapmış olduğu yangın merdivenleri, itfaiye onaylı olup en kaliteli malzemelerden uygun fiyatlara imalatı gerçekleşmektedir.

İŞİNİZE YARAYACAK BENZER MAKALELER