Hem Tedavi Hem Masaj Yöntemi: Medikal Masaj

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Medikal Masaj, en çok bilinen masaj yöntemlerinin yanı sıra tıbbi bilgiler esas alınarak yapılmakta olan bir masaj biçimidir. Genel rahatlamayı sağlarken aynı zamanda pek çok hastalığın da tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.

Medikal masaj tedavisinde uygulanan yöntemler, genel vücut sağlığının desteklenmesine yönelik hazırlanmıştır. Vücuttaki kan akışının doğru bir biçimde sürmesini ve bu sayede oluşması muhtemel hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Kan dolaşımı ile beraber bağışıklık sisteminde ve kas sisteminde de bir düzenleme sağladığı için bu masaj yöntemi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kas yapısında oluşan tahribatların da giderilmesi sayesinde kronik yorgunluk şikayeti olanların şikayetlerinde azalma olduğu bilinmektedir.

Medikal masaj içerisinde sert uygulamalar olmasına rağmen cilt yüzeyinde yumuşama etkisi bıraktığı bilinmektedir. Tıbbi masaj olmasının yanı sıra alternatif yöntemlerle de desteklendiği için cilt yüzeyinin de sağlıklı olmasına olanak sunan bir yöntemdir.

Klasik Masaja Yeni Bir Alternatif

Masaj yaptırmak isteyenlerin ilk başvurdukları yerler genellikle klasik masaj alanları olurken günümüzde gelişen alternatifler ile bu masajlar yerini tıbbi masaja bırakmaktadır. Tıbbi masaj, klasik masajın sağladığı rahatlamayı sağlamasının yanı sıra aynı zamanda tedavi edici bir etki de sunması nedeniyle tercih edilmektedir.

Klasik masaj nedir sorusunun tüm cevaplarını karşılayan tıbbi masaj aynı zamanda vücutta yumuşama ve rahatlama da sağladığı için düzenli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Düzenli yapılması halinde de stres durumlarının önüne geçilebilmektedir.

Medikal masajı klasik masajdan ayıran diğer nokta ise daha sert uygulamalar barındırdığı için vücutta kırık veya çatlak olması durumunda risk içerebileceğidir. Bu nedenle uygulama öncesinde mutlaka uygulayıcı ile görüşülmekte, masaj hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Yumuşak Bir Cilt İçin Medikal Masaj

Medikal masajın faydaları içerisinde bulunan cilt yumuşatma etkisi, bu yöntemin en çok tercih edilen nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle yoğun bir iş hayatı olanlar için kaslar derinin yüzeyinde de kasılmaya neden olabilmektedir. Bu kasılmalar cilt derisini sertleştirdiğinde rahatsız edici bir his oluşmaktadır.

Medikal masaj ise oluşan bu sertleşen halinin ortadan kalkmasını sağlarken aynı zamanda cilt yüzeyinde de yumuşama olmasına yardımcı olmaktadır. Yumuşak bir cilde sahip olmak isteyenlere düzenli olarak medikal masaj yaptırılması önerilmektedir.

Medikal masaj ile kan dolaşımında hızlanma meydana geleceği için cilt yüzerinde kan akışından kaynaklanan sorunların da giderilmesi beklenmektedir. Tüm bu nedenler ile Medikal Masaj hem görünen hem de görünmeyen pek çok soruna çözüm olmaktadır.  

Medikal Masaj hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için,
+90 542 520 00 15 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Web: www.drrabiaterzi.com
Telefon:
+90 542 520 00 15
WhatsApp: +90 542 439 10 52
İnstagram : @doc.dr.rabiaterzi


error: Kopyalanması Yasaktır!