Engelli Maaşı Zamlandı mı?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ülkemizde nüfusun yaklaşık yüzde 12’si engelli bireylerden oluşmaktadır.Bu bireylerin aileleri de göz önünde bulundurulduğunda birçok vatandaş bu sağlık probleminden etkilenmektedir.Engelli olmanın getirdiği bazı kısıtlamalar bireyin yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir.Sitemizde en anlaşılır şekilde bu kısıtlamalarla baş etmenin yollarından bahsetmekteyiz.

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için devlet tarafından verilmiş bazı engelli hakları vardır.Bu haklardan yararlanmak için kişinin engel oranının %40 ve üzerinde olması gerekir. Bu Engele sahip olan kişiler gelir kriterleri de değerlendirilerek engelli raporu almaya hak kazanır. Engelli raporu alan kişilerin sahip olduğu hakları sitemizden maddeler halinde detaylıca inceleyebilirsiniz. engelli haklarını tam olarak ne olduğu ve kimlerin engelli maaşından yararlanabileceği bilgileri sitemizde mevcuttur.Engelli maaşı %40 ve üzeri engelli bulunan 18 yaş üzeri kişiler 18 yaşında altındaki engellilerin ailelerine sosyal güvenlik kurumlarından hiç birine tabii olmamak şartıyla verilir. Bu koşullara sahip olanlar bulundukları yerlerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına başvurarak engelli maaşı talep edebilirler. Bu konuda destek almak için sitemiz sizlere destek olacaktır.

Engel durumları devam ettiği sürece maaşlarını düzenli olarak alırlar. Sitemizin amacı tüm engellilere engelli haklarının ne olduğunu en iyi şekilde anlatmak, engellilerle ilgili bütün bilgileri bir arada toplamak, engelli ve yakınlarının fikirlerini paylaşabilecek Bir zemin oluşturmaktır.Tamamen ücretsiz olan sitemizde engellilerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan her türlü bilgiye ve desteğe ulaşabilirsiniz


error: Kopyalanması Yasaktır!