Çikolata İle Zayıflama Mümkün Müdür?

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Çikolata ile zayıflama pek çok kişiye imkânsız gibi görünse de aslında mümkündür. Pek çok kişinin çikolata ile zayıflamak için çikolata diyeti yaptıkları görülür.

Çikolata ile zayıflama pek çok kişi için mümkün olmayan bir yöntem gibi görünse de herkesin çok sevdiği bir tatlı olan çikolatanın zayıflatmak gibi de bir özelliği bulunuyor. Özellikle kadınların vazgeçemediği tatlılar arasında ilk sırada yer alan çikolata, özellikle diyete başlandığında ilk uzak durulan yiyecekler arasında yer alıyor. Fakat bildiğimiz bir yanlış var ki, o da çikolatanın kilo aldırmak yerine zayıflamaya katkı sağladığı.

Her şey gibi çikolata da aşırı tüketildiğinde sorun olabiliyor. Fakat çikolatayı ölçülü tüketmemiz durumunda kilo almaya neden olmaz. Hatta besleyici bir besin olan çikolata, diyet listelerine dahi konulabilir. Mutluluk hormonu salgılayan bir besin olarak bildiğimiz çikolatanın bilinmeyen birçok faydası bulunuyor. Çikolata ile zayıflama bunlardan biridir. Özellikle bitter çikolata ilk önerilen çeşit arasında yer alır. Aşırı tüketilmemesi durumunda çikolata kilo aldırmayacağı gibi zayıflamanıza da katkı sağlayacaktır. İçerisinde kalsiyum, potasyum, şeker, protein ve yağ bulunduran çikolata, aslında vücudumuzun ihtiyacı olan tüm vitaminleri de barındırıyor.

Çikolata İle Zayıflama Nasıl Olur? 

Çikolata ile zayıflama imkânsız gibi görünse de en zevkli ve en tatlı zayıflama yöntemlerinden biridir. Çikolata diyeti uygulayacak olan kişilerin herhangi bir rahatsızlığı (diyabet gibi) olmaması gerekir. Bu tip durumlarda özellikle dikkatli olunmalıdır. Birçok kişinin merak ettiği çikolata diyeti çikolata severlerin rahatlıkla uygulayabilecekleri, kilo verirken aynı zamanda çikolatadan da ölçülü bir şekilde tadabilecekleri bir yöntemdir. Çikolata ile zayıflama denildiğinde akla ilk gelen çikolata diyetine baktığımızda;

Çikolatanın ana öğünlerde değil mutlaka ara öğünlerde tüketilmesi gerekir. Aynı zamanda çikolata ile beraber tüketilecek olan içeceğin mutlaka şekersiz olmasına özen gösterilmelidir. Örneğin çikolata ile birlikte Türk kahvesi mutlaka şekersiz olmalıdır. Bir günlük çikolata ile zayıflama amacıyla uygulanan çikolata diyetine bakalım.

Kahvaltı; 1 kase kahvaltılık gevrek, muz ve şekersiz çay.

Ara öğün; 1 fincan şekersiz Türk kahvesi ve 1 dilim bitter çikolata.

Öğle; bir porsiyon yağsız ızgara tavuk, bir kase salata.

Ara öğün; bir adet mevsim meyvesi, 3-4 dilim bitter çikolata.

Akşam; 1 kase mercimek çorbası, yağsız salata, bir dilim kepekli ekmek.

Ara Öğün; 2 dilim bitter çikolata, bir adet orta boy elma.

Görüldüğü gibi günde 3 kere dahi bitter çikolata tüketerek çikolata ile zayıflama mümkündür.

Aynı zamanda verdiğim linkten çikolata aromalı bir ürün denemek istiyorsanız bu ürünleri de inceleyebilirsiniz:  https://www.dezpack.com/dezpack-dietto-urunleri


error: Kopyalanması Yasaktır!