Burun Estetiğinde Güvenilir Adres

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Burun estetiği bir diğer adı ile Rinoplasti burunda bulunan deviasyon sorunları gibi tıbbi sorunları düzeltmeyi amaçlayan bir cerrahi müdahaledir. Burun estetiği (rinoplasti) aynı zamanda sadece burnun özelliklerinin daha iyi bir hale getirilmesi içinde talep edilen bir cerrahi müdahale halini almıştır. Toplumda genel anestezi olarak ağız ve burun yoluyla solunarak alınan gazla sayesinde anestezi yapıldıktan sonra burun ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden ziyade modern anestezi olarak bilinen ve damardan ilaç verilmek suretiyle yapılmakta olan anestezi tercih edilmektedir. Hasta anestezi yöntemiyle uyutulmakta ve bilinç kaybı gerçekleştikten sonra ağrı hissetmesinin önüne geçilmektedir.

Genelde burun revizyon rinoplasti sırasında buruna tampon yerleştirilmişse tampon ameliyattan sonraki sabah çıkarılır. Burun aleti ameliyattan hemen sonra takılır ve ameliyat üzerinden 7 gün geçtikten sonra çıkarılır. Burun aleti çıkarılana kadar burun kanatlarının da bantlanması gerekmektedir. Ameliyattan sonra şişlik ve morluk oluşmaktadır bu morluklar buz uygulamaları ile 1 hafta da geçebileceği gibi doğal şartlarda 2 hafta içerisinde yok olacaktır. Ameliyat bittikten sonra 4 hafta kişinin ağır faaliyetler yapmaması gerekmekte ve güneş ışınlarından kendini koruması gerekmektedir. Gözlük kullanmaması da önemli bir ayrıntıdır. İyi bir burun ameliyatı için iyi bir doktor tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun içinde OP. DR. Hasan DUYGULU sizlere en güvenilir şekilde hizmet verecektir.

Kulaklar erkek veya kadın fark etmeksizin görüntümüzü en çok etkilemekte olan organlarımızdan biridir. Kepçe kulak ameliyatı olarak kulaklarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Özellikle genç yaştaki çocuklarınızın bu problemden kurtulmasını sağlamak için mutlaka kepçe kulak ameliyatı olması gerekmektedir. Kepçe kulak ameliyatının ayrıntıları için hasanduygulu.com adresine girerek bilgi alabilirsiniz.

İŞİNİZE YARAYACAK BENZER MAKALELER