Bölgesel İncelme İçin Pratik Çözüm Soğuk Lipoliz

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Diyet ve egzersiz programları sonrasında vücudunuzda yoğun bir şekilde kilo verilmiş olsa dahi belirli bölgelerde birikmiş olan yağların parçalanması kolay olmayacaktır. Bu yağlardan kurtulabilmek, vücudunuzda bölgesel olarak incelme elde edebilmek için soğuk lipoliz gibi farklı ve avantajlı işlemler uygulanabilir. Bu işlem bir çeşit yağ dondurma prosedürü olarak diyet ve egzersiz sonrasındaki bölgesel olarak yağlı kalan bölgelerin yağlardan arındırılması için uygulanır.

FDA onaylı bir yöntem olan soğuk lipoliz cerrahi yöntemlerin uygulanmadığı ve kalıcı bir sonuç oluşturan işlemlerin başında gelmektedir. Hızlı ve pratik bir şekilde uygulandıktan sonra artık zayıflama imkanını elde edecek ve bölgesel incelme sağlandığı için de çok daha doğru bir fiziğe sahip olabileceksiniz.

Uygulamanın gerçekleştirildiği hastalarda çok yüksek bir memnuniyet oranı ortaya çıkması ile birlikte soğuk lipoliz özellikle bölgesel zayıflama için tercih edilmektedir. Temel olarak cilt altındaki yağ hücrelerinin kontrollü bir şekilde soğutulması işlemi gerçekleştirilir. Aslında bir tedavi yöntemi olarak yağ hücreleri bir kristal haline getirilir yani dondurulur. Sonrasında bu yağ hücreleri çok kısa bir süre içerisinde vücudunuz tarafından işlenir ve ölü yağ hücreleri haline getirilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Coolsculpting Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin orijinal adı ve dünya çapında bilinen teknik ismi coolsculpting olarak anılmaktadır. Bu noktada coolsculpting nedir sorusunun cevabı sayesinde de yapılacak bu işleminin nasıl gerçekleştirildiği konusunda bilgi elde edilebilir. Coolsculpting işlemi, lipoliz olarak adlandırılan olayın teknik kısmı olmakla birlikte herkesin vücudunda yani metabolizmasındaki noktalar göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir.

Her insan farklı bir metabolik yapıya sahip olduğundan dolayı coolsculpting nedir sorusunun cevaplanması için insanların vücut ihtiyaçlarına ve anatomik yapısına uygun gerçekleştirilen yağ dondurma işlemi cevabı verilebilir. Bu işlem için öncelikle bölgesel incelme sağlanacak nokta tespit edilir. Bu noktada fiziki ve biyolojik inceleme yapıldıktan sonra herhangi bir sorun bulunmuyorsa, işlem uygulama aşamasına getirilir. Yani birçok merkez tarafından öncelikle sizin için ihtiyaçlarınıza cevap verecek özel bir tedavi programı hazırlanır.

Uygulama aşamasına geçilmesi ile birlikte coolsculpting nedir sorusunun cevabı için özelleştirilmiş bir lipoliz tedavisi yanıtı verilebilir. Bu tedavi uygulanırken birden fazla ve birbirinden değişik, özel soğuk tedavi yöntemi bir arada kullanılabilir. Vücudunuzda incelme sağlanmasını istediğiniz bölge örneğin karın yani göbek bölgesi olabilir. Bu bölgedeki inatçı yağlardan kurtulabilmek için uygulanacak lipoliz tedavisi ile baldır veya sırt bölgesindeki yağlardan kurtulmak için uygulanacak tedavi birbirinden değişiklik gösterebilir.

Temel olarak her tedavi yönteminde aynı sistemler ve cihazlar değişik yöntemlerle kullanılmakla birlikte bazen farklı cihazların bir araya getirilmesi ile de özel bir yöntem elde edilebilir. Aslında farklı bir tedavi yönteminin geliştirilmesi ve sizin için özel bir program sağlanması sayesinde de vücudunuzun birçok farklı bölgesindeki kilo problemleri aynı anda tedavi edilebilir.

İŞİNİZE YARAYACAK BENZER MAKALELER