Bakırköy Ayak Bakımı

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Özellikle yaz aylarında daha çok ortaya çıkan ayak sorunları, sağlık ve hijyen açısından önem teşkil etmektedir. Ayak Bakımı Bakırköy gibi kalabalık ilçelerde elit merkezler tarafından yaptırılabilmektedir. En fazla dikkat etmemiz gereken organlar arasında yer alan ayaklar, uzun süreli ayakta durma veya nem gibi nedenlerde dolayı hastalıklara maruz kalmaktadır. İlerleyen süreçte bu rahatsızlıklar sizlere acı vermektedir. Her yaştan insanlarda görülebilen bu sorun, tedavi edilmez ise daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Ayaklarda en fazla görülen sorunlar ise tırnak mantarı, tırnak batması, ayak mantarı, tırnak kalınlaşması, nasır ve siğil gibi şekillerde karşınıza çıkmaktadır. Ayak Bakımı Bakırköy‘de giderebileceğiniz bu sorunlar ile daha sağlıklı ve daha estetik ayaklara sahip olabilirsiniz. Medikal ayak bakımı ile son teknolojik cihazlar kullanılarak bu sorunları özel bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Nasır Bakımı

Deri sertleşmesine verilen ad olan nasırlar, derinin kendini savunmak amacıyla yaptığı bir ayak sorunudur. Farklı şekillerde ortaya çıkabilen nasır sorunu, sürtünme ve baskı sonucunda cildin tahriş olması ve bundan dolayı kendini korumak amacıyla yaptığı bir deri tabakasıdır. Ölü ve katı deri tabakası olarak bilinen nasır sorunlarınızı Nasır Bakımı ile kısa bir süre içerisinde giderebilirsiniz.

Dar ve sıkı ayakkabı kullanmak, yüksek topuk, kemikli ayak veya yanlış basma sonucunda meydana gelen nasırların, ağrılı veya ağrısız çeşitleri yer almaktadır. Nemlendirici krem eşliğinde yapılan Nasır Bakımı‘nda, deri tabakası yumuşatılmakta ve nasır sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Bu işlem hakkında www.beautyderm.net adresi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Batık Tırnak Tedavisi

En fazla ayak baş parmaklarında görülen tırnak batması sorunu, birçok kişinin yaşadığı sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Genetik katkının yanı sıra farklı etkenler sonucunda da ortaya çıkabilen bu sorun, ilerleyen durumlarda cerrahi operasyonlarla giderilebilmektedir. Erken müdahale ile Batık Tırnak sorunlarınızı kolay ve rahat bir şekilde halledebilir ve sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnağın deri altına gitmesi sonucunda ortaya çıkan tırnak batmaları, ağrı ve sızıya neden olmaktadır. Yanlış tırnak kesimi, sıkı ayakkabı giyme, pedikür, genetik, enfeksiyon veya yaralanma sonucunda ortaya çıkan bu sorun, hijyenik ortamlarda lokal anestezi uygulanarak giderilmektedir. Batık Tırnak tedavisinde özel bir alet yardımı ile tırnak kökü törpülenmekte ve batığın tekrarlanması önlenmektedir.


error: Kopyalanması Yasaktır!